Kodusadama ideelahendus on rahvusvahelise arhitektuurikonkursi võidutöö.
Noblessneri kvartal elab läbi ideoloogilist taassündi. Funktsioonid muutuvad, oodatakse teistsuguseid inimesi, teistsuguseid toimetamisi. Meie eesmärgiks on luua võimalikult inimsõbralik kvartal, kus oleks turvaline liikuda nii noortel kui vanadel. Meie projektis käsitletava Noblessneri kvartali moodustavad kinnistutele Staapli tn 3, 4, 8 ja 12 kavandatud kõrguslikult vahelduvate mahtudega 4-6-korruselised neli ühise maa-aluse garaažitasandiga äripindadega kortermaja ning neid ümbritsev avalik ja pool-avalik linnaruum.
Inimsõbralikkuse tagamiseks oleme maksimeerinud ala jalakäigutsooni ning piiranud autode pääsu hoonetevahelistele tänavatele. See on saanud võimalikuks detailplaneeringu järgsete mitmete erinevate parklasse pääsude koondamisega üheks sisse- ja väljasõiduks kvartali keskse hoone mahus. Hoonesse paigutatud pandus aitab vältida tänavaruumi lõhestavaid autode allasõite. Detailplaneeringuga võrreldes suurem ja terviklikum autovaba ala väärtustab jalakäija rolli linnaruumis ning muudab inimeste liikumise hoonetevahelisel alal oluliselt turvalisemaks. Soovime, et Tallinnasse tekiks mere äärde multifunktsionaalne avarate väljakute ja privaatsemate sisehoovidega piirkond, kus jalutada, sportida, einestada või lihtsalt aega veeta tõeliselt kaasaegses euroopalikus autovabas keskkonnas.
Linnaruumi inimkesksuse tagavad peamiselt mastaap ja detailid. Sel eesmärgil on detailplaneeringuga ettenähtud suured hoonemassiivid jagatud visuaalselt oluliselt väiksemateks vertikaalseteks mahtudeks. Lisaks sellele oleme aidanud kasutajasõbralikuma linnaruumi tekkimisele kaasa 1.-2. korruse ulatuses ortogonaalsetest hoonemahtudest diagonaalsete läbipääsude tekitamisega. Nii tekivad muidu range ülesehitusega tänavatele põnevamad ja ootamatumad vaate- ja liikumiskoridorid. Akvatooriumi ümbruse, väljakute ning tänavaruumi kujundus mereteemalise mängulauana rõhutab ala kui sadamalinnakut ning loob asukohale omapära.
Hoonestuse välisilme puhul on põhitaotlusteks luua asukoha miljöösse sobituv, turvaline, Põhja-Euroopa mereäärsete linnaruumide arengusugemetega koduse fooniga äri- ja eluhooned. Detailsuse saavutamiseks oleme hoonetel kasutanud erinevate kujude ja jaotustega aknaid ning varieeruva suuruse ja tonaalsusega tellisplaate, paekivi plaate, kiltkivi, keraamilist plaati, komposiitplaate, laudist ning puit-ja terasdetaile.
Tagamaks parimaid võimalikke vaateid korteritest ümbrusele, oleme projekteerinud korterid viisil, et kõigil on aken hoone tänavaperimeetris. Selline lahendus elimineerib ka vajaduse siseneda tuletõrjeautodega sisehoovi, lihtsustades nii oluliselt hoovi väljaehitust.
Üheks taotluseks on olnud ka pakkuda elanikele võimalust nautida mereäärset melu enda rõdult. Arvestades asjaolu, et mere ääres on tihti tuuline, on korteritel klaasidega suletavad lodzad. Äripinnad on paigutatud aktiivsetesse tsoonidesse nagu alale sisenemine ja jalakäigutänavad. Pääsud sisehoovi on antud pigem varjatult, mis võimaldab oaasilaadse poolprivaatse ruumi teket elanikele. Hoonete keldrikorrusele on planeeritud kõikide korterite tarbeks panipaigad ja parkimiskohad.